Zápisky z dovolené na Ukrajině 2011

Příprava Slovensko 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den
7.Den 8.Den 9.Den 10.Den 11.Den 12.Den Závěr
Výdaje
Zpět na seznam

Den 4 - Lvov


Tak dnešní den začal příliš brzy, něco málo po půlnoci. Některým z nás bylo silně špatně od žaludku. Zda za to mohlo zdejší pečivo, zápach ze světlíku či něco jiného, můžeme jen spekulovat. Raději jsme opustili pokoje a šli se projít po přilehlých ulicích. Chodili jsme tak do tří ráno. Žaludky se mezi tím trochu uklidnily a šli jsme se na hostel dospat. Ihned po probuzení jsme se sbalili a jeli k nádraží. Zde jsme dali batohy do úschovny. Nebylo nám však nikomu nejlépe a navíc začalo pršet. Tak jsme větší část dne strávili v čekárně na Internetu. Jen na chvíli jsme se šli projít po okolí. Moc daleko jsme nedošli a opět nás zastihl déšť. Tím byl druhý den ve Lvově "ztracen". Večer jsme nasedli do vlaku a jeli za lepším počasím do Kieva.

Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.