Zápisky z dovolené v Japonsku 2010

Příprava 0.Den 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den 7.Den 8.Den 9.Den
10.Den 11.Den 12.Den 13.Den 14.Den 15.Den 16.Den 17.Den Závěr
Výdaje
Foto
Zpět na seznam

Den 14 - Tokyo/Gotemba


Dnes jsme si naplánovali cestu k Fuji. Nejdříve jsme se vydali vlakem do Gotemby (nejdříve Hikari do zast. Mishima, dále Tokajdo line - jedna zastávka do Numazu a poté Gotemba line do Gotemby).
Jak jsme se blížili, všude kolem přibývalo mraků. Vzhledem k tomu, že zítra nám JR pass končí a předpověď na zítra je déšť, doufáme v zázrak a jedeme do cílové stanice. Bohužel zde jsou mraky opravdu nízko a tak vzdáváme i další cestu k jezerům u Fuji. Na informační mapě u nádraží se mi zalíbil ″Peace park″, odkud by mimo jíné za dobrých podmínek Fuji měla být vidět. Když jsme do parku došli, vlastní park mne mile překvapil. Nejen vlastní budhistické svatyně, ale i samotný park mne opravdu zaujal. Vůbec jsem rozhodnutí se sem podívat nelitoval i přes to, že samotnou Fuji jsme kvůli mrakům asi neviděli. Výlet nám zabral z nádraží pěšky cca 2 hodiny.
Po cestě zpět jsme se stavili v Yokohamě. Pravda, nebyli jsme na ni nijak nachystáni (tj. nevěděli, kde co hledat), prohlédli jsme si trochu okolí nádraží a bez silných zážitků jsme pokračovali do Tokya.
Zde jsme se na večeři stavili na zastávce vlaku Ryogoku v automatu vedle východu z nádraží (jídelna je umístěna přímo pod kolejemi) a s jídlem jsme byli spokojeni. Odtud jsme pak již jeli na hostel.


Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.