Zápisky z dovolené na Ukrajině 2011

Příprava Slovensko 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den
7.Den 8.Den 9.Den 10.Den 11.Den 12.Den Závěr
Výdaje
Zpět na seznam

Poznatky

Co bych změnil

Určitě stojí za to věnovat více dní samotnému zakarpatí. Takto to bylo jen z rychlíku a měst.

Co bych nezměnil

Pobyt v Kievě o víkendu. Chresčatik bez aut je fakt pecka.

Netbook

Tentokrát jsme jej použili "jen" pro telefonické spojení domů. Docela to bylo užitečné i pro ověření jedné platby v supermarketu Billa, kde po prvním zadání pinu a vyjetí lístečku pokladní lístečky stopila a jen tak tvrdila, že to bylo, že transakce neproběla, ale stvrzenku odmítla vydat (naštěstí bylo vše opravdu v pořádku)

Vlaky a další doprava

Na naše poměry velice levné (viz výdaje), MHD tramvaj, trolejbus cca 1,25UAH, metro 2 UAH, maršrutka 2,50 UAH

Jídlo

Asi jediné, co nám tentokrát nesedělo bylo pečivo. Poté, co jsme objevili "evropské pečivo" bylo vše OK. Jinak ceny jídla se již dost přiblížily našim.Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.