Zápisky z dovolené na Ukrajině 2011

Příprava Slovensko 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den
7.Den 8.Den 9.Den 10.Den 11.Den 12.Den Závěr
Výdaje
Zpět na seznam

Den 8 - Oděsa


Dnešní den jsme především věnovali koupání. Po cestě jsme objevili chutné nápoje "Karkade" - ibiškový čaj a jablečno-březovou šťávu. Ty nás provázely dalším pobytem v Oděse. Večer jsme se vypravili s Honzíkem jen tak na průzkum města (zatím stále bez mapy). Tentokrát jsme měli více stěstí. Kromě toho, že jsme našli francouzskou prodejnu pečiva, došli jsme do centra k divadlu a do městského parku (Гаваная улица). Večerní osvětlení vtisklo daným místům fantastickou atmosféru. Když jsme se nakonec po půlnoci vraceli zpět na hotel, vůbec mi nepřišlo, že je tolik hodin.

Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.