Zápisky z dovolené v Japonsku 2010

Příprava 0.Den 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den 7.Den 8.Den 9.Den
10.Den 11.Den 12.Den 13.Den 14.Den 15.Den 16.Den 17.Den Závěr
Výdaje
Foto
Zpět na seznam

Den 0 - cesta


Odbavení na letišti Praha bez problémů, odlet včas. Cesta do Dubaje probíhá bez problémů v letadle výběr ze 2 jídel. Letadlo bylo vybaveno ″starším″ audio-video systémem - několik filmových a mnoho hudebních kanálů, tedy ne přímo ″video on demand″, ale ″standardní″ kanály. Hry se nepodařilo spustit.
Před přistáním na hlavní obrazovce a na dvou z kanálů jsou promítány doby a terminály odletu do dalších destinací. Přistání v Dubaji bylo také bez problémů, přesun na letiště autobusem. Venkovní teplota v době přistání (0:10 místního času) 39°C. Po příletu opět plná kontrola detektory jak osob, tak příručních zavazadel.
Orientace na letišti bez problému, dostatek informačních tabulí s odlety i orientačních tabulí směřujících k Vaší odletové bráně (gate). Následují cca 2 hodiny bloumání po letišti, neboť letiště je plné lidí, většina míst k sezení obsazena. Nakonec se usazujeme u blízké brány a zkoušíme internet. Je dostupný, i když signál je poměrně nízký. Na základní prohlížení stránek (pokud člověk nespěchá, že) však plně dostačující. Cca 10 minut před plánovaným nástupem do letadla jdeme k odletové bráně. Tam zjišťujeme, že je změněna a přesunujeme se téměř přes celé letiště k nově určené odletové bráně. Vše však bez problémů a v poklidu. Po odbavení na odletové bráně jsme umístěni do předletové místnosti, kde ještě nějakou dobu čekáme, než začnou vyvolávat jednotlivé skupiny cestujících k nástupu do letadla.
V letadle nás čeká mnohem modernější systém s pravým ″Video on Demand″ a funkčními hrami (pravda moc je ani syn nevyužil - většinu letu jsme prospali). Jídlo bylo podáváno 2x - cca hodinu po odletu a cca 2,5 hodin před přistáním.


Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.