Zápisky z dovolené v Japonsku 2010

Příprava 0.Den 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den 7.Den 8.Den 9.Den
10.Den 11.Den 12.Den 13.Den 14.Den 15.Den 16.Den 17.Den Závěr
Výdaje
Foto
Zpět na seznam

Den 15 - Tokyo


Dnes pršelo, proto jsme změnili plány a vydali se podívat do Electric Town na Akihabaru. Bohužel počasí se nelepšilo, tak jsme zde strávili skoro celý den.
Na večeři jsme se vydali opět na Ryogoku. Zde byla na jedno z jídel akční cena, tak jsme jej zkusili. Byla to základní polévka + rýže s fritovaným masem (nakrájeným na velice tenoučké proužky, jako např. anglická) byla dokonce 250yen (my jsme si dali větší porci za 350). Bez problémů to k najezení stačilo a ochutnali jsme, jak zde připravují něco jiného než sushi nebo ramen či nudle obecně. Po večeři se počasí kupodivu umoudřilo a již jen pokapávala jen sem tam nějaká kapka. Tak jsme rovnou vyjeli (dle mého s předstihem) na místní ohňostroj. Jak se ukázalo, jeli jsme spíš na poslední chvíli. K samotnému místu ohňostroje nás bez problémů odnavigoval proudící dav usměrňovaný policisty, kteří mnohdy ve prospěch chodců řídili dopravu. Takto jsme došli k místu na řece, kde byly velice široké travnaté břehy, které tvořily přírodní tribuny. Toto místo dokázalo pojmout neskutečné množství lidí. Ne nemám nejlepší odhady - netroufnu si říct jak moc tu bylo lidí. Sotva jsme zaujali místo, vylétly první rachejtle. Tím začal více než hodinový ohňostroj plný mnoha krásných efektů (smajlíci ve vzduchu ....). Tím, že jsme z města, kde každoročně probíhají ohňostroje Ignis Brunensis původně jsme o návštěvě místního ohňostroje neuvažovali. V žádném případě jsme však toho, že jsme sem šli, nelitovali. Snad jen doprovodná hudba by si zasloužila výkonnější a hlasitější aparaturu (k nám doléhaly jen slabé útržky a to jsme nebyli nejdál). Přemýšlel jsem, jak že asi probíhá doprava tolika lidí. Vzhledem k tomu, že nemilujeme tlačenice a postávání v davu, počkali jsme než se okolí trochu vylidní a proudící dav bude silně slábnout. Netrvalo to ani půl hodiny (tak 20 min) a průvody začaly řídnout. Tak jsme se také vydali směrem k vlaku. Po celou cestu k vlaku nedocházelo k žádnému zahušťování a v podstatě u vlaku (pravda po cestě jsme se zastavili si něco koupit u stánku na ochutnání - nějakou placku plněnou masem a zeleninou a špízy) nebylo vidět že by v okolí probíhala nějaká hromadná akce. Na rozdíl od pražské organizace koncertu Kabátů, zde dopravu lidí zvládli na jedničku.Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.