Zápisky z dovolené v Japonsku 2010

Příprava 0.Den 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den 7.Den 8.Den 9.Den
10.Den 11.Den 12.Den 13.Den 14.Den 15.Den 16.Den 17.Den Závěr
Výdaje
Foto
Zpět na seznam

Den 3 - Hiroshima/Miyajima


Tak tentokrát jsme se zase poměrně dost prospali. Jelikož jsme s sebou neměli budík, vstali jsme až kolem půl jedenácté. Nasnídali jsme se a vydali jsme se na posvátný ostrov Miyajima. Jeli jsme na konečnou zastávku tramvaje č.2 a odtud přívozem na ostrov (na jeden z přívozů platí JR pass, na druhý 2-denní síťová jízdenka z Hiroshimy - travel Card). Bez síťové jízdenky by tramvaj k přívozu by stála á 270 jenů, dalo by se však dojet i vlakem na JR pass. Na ostrově nás přivítaly srny, které byly velice přítulné a občas se i rozhodly pokusit někomu něco sníst (jako například scripta ap.). Nedalo nám to a také jsme se s nimi vyfotili a natočili. Pak jsme si na ochutnání koupili opražené (před námi) chapadélko chobotnice. Dále jsme šli kolem pobřeží a pak uličkou mezi obchůdky opět k pobřeží, odkud je vidět ... [tora] a dále kolem chrámu .... k zastávce lanovky (pěšky cestičkami - dalo se jet i autobusem zdarma). Lanovkou jsme vyjeli na konečnou. Zde bylo upozornění na volně pobíhající opice. Nejříve jsme si vychutnali pohled ze zdejší vyhlídky a následně jsme vyrazili na vrchol ..... [Mt.Asen]. Po cestě bylo několik menších chrámů. Slibované opice jsme sice nepotkali, ale výhled z rozhledny na vrcholu stál za to. Po návratu lanovkou dolů jsme se ještě šli podívat k 5-ti stupňové pagodě a chrámu vedle ní. Odtud jsme sešli na pobřeží, kde nás překvapil odliv - chrám i brána byli téměř na souši. Tak jsme se šli, jako mnoho jiných, podívat pěšky k bráně po dně oceánu, aniž bychom si zamočili nohy v teniskách.
Pak již následovala cesta zpět na hostel.Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.