Zápisky z dovolené v Japonsku 2010

Příprava 0.Den 1.Den 2.Den 3.Den 4.Den 5.Den 6.Den 7.Den 8.Den 9.Den
10.Den 11.Den 12.Den 13.Den 14.Den 15.Den 16.Den 17.Den Závěr
Výdaje
Foto
Zpět na seznam

Den 7 - Beppu


Dnes se půlil náš pobyt v Beppu, což představovalo naše stěhování z apartmánu do tatami pokoje (chtěli jsme vyzkoušet tatami pokoj, vzhledem k ceně a dalším okolnostem jsem si ubytování takto vybral a p.Sládek mi vyšel vstříc - již v době objednávky). I když se jednalo jen o sbalení věcí v jednom pokoji a přesun do jiné budovy vedle, stejně stěhování sebralo pár hodin času.
Po přestěhování a zabydlení se v novém pokoji jsme vyrazili k místnímu přírodnímu parku u Mt. Takasaki s volně pobíhajícími opicemi. Od zastávky vlaku je to pár km kolem silnice po pobřeží směrem k Oitě. Minout byste to neměli - je tam velké parkoviště k parku a také k ″akváriu″ (to jsme navštívili v jiných zemích a tady nás už zase tak nelákalo). Od parkoviště po mostě na druhou stranu k lesu a podjezdem pod tratí se dojde ke vchodu do parku. První, co Vás uvítá je cedule, jak se nemáte v parku chovat (šahat na opice, krmit je ap. - jedná se o to, že např. krmení by mohlo vést k tomu, že opice by byly nebezpečné - proto byste dostali vysokou pokutu a opice by musela být utracena). Na druhé straně se po Vás nechce nic neobvyklého. Poté vystoupáte po schodech nahoru a odměnou je Vám pobyt v opičím ráji. Jednou z atrakcí, která se opakuje každých pár desítek minut je krmení opic zřízenci parku. Je k tomu vyhrazena část parku, kam se v dané době seběhnou ″všechny″ opice, najedí se a zase se rozejdou mezi lidmi různé po parku. Nejedná se však o žádné velké opice, ale o zdejší druh, který je docela malý (tak nějak pod kolena).
Odtud jsme se vydali zpět do Beppu na večeři. Původně jsme chtěli jít na sushi, neuvědomili jsme si však, že je středa a tudíž v dané restauraci zavírací den. Tak jsme nakonec skončili téměř naproti v jídelně specializované na různé druhy nudlí.
Po návratu na ubytování jsme vyřídili ″povinné″ telefonáty babičkám a podobně. Díky VoIP, které mám i na netbooku, nebylo nutné se zase tak moc omezovat (přece jen babičky raději klasický telefon než skype). Díky zdejšímu připojení k Internetu byla kvalita hovoru velmi vysoká.Nejsem ani spisovatel ani cestovatel, mnohé mé názory mohou být silně subjektivní.
Doufám však, že mé poznámky z cest mohou být užitečné pro obdobné turisty, kteří dávají z různých důvodů přednost individuální turistice. O navštívených místech pak najdete mnoho dalších informací na internetu z jiných zdrojů.
Osobně dávám přednost hostelům z důvodu, že nepožaduji extrémní pohodlí (pod stanem na festivalech těžko bude větší) a dávám přednost neformálnějšímu přístupu, častější individuální dostupnosti wifi internetu, kuchyňce a dalším přednostem hostelů.